Güne baktığı kadar geceye de bakar insan, ama  güne baktığı gibi midir bu bakış?

Günün içinde olup bitenleri kararlarını vermek için sürekli takip ederken, gece neyi izler modern dünyanın insanı? Gecenin kendine has sessizliğinde ve yavaşlayan doğasında dikkatini neye verir? Dışına bakmadığında nereye bakıyorsa, Gece olduğunda da oraya bakar belki de. Kendi içine, kendi derinliğine, duygularına, hislerine göz atmalar başlar gecenin şahitliğinde.

Hele ki tepede Dolunay varsa, içindekileri işitmemesi mümkün müdür insanın ? Koskoca okyanuslara bile gel-git’ler yaşatan Ay’ın “ben de buradayım” dercesine kocamanlaştığı günlerde, hislerimiz titreşmeden onu izlemek ne mümkün. Öyle ki Dolunay, böyle zamanlarda sanki hislerin arkasına koyduğumuz büyük, boş bir beyaz zemin gibi olur. Hislerin ne durumda olduğunun en net haliyle fark edildiği bir duygusal zemin.

İşte bu bilgelikle açılıyor, Ayvalık’ın her yeni gününe manzara dolu balkonlarıyla gözünü çeviren güzel Oteli Günebakan.. hem de açılışına sadece Dolunay değil, 23 Nisan’ın neşesi ve çocuk coşkusu da eşlik ediyor..

23 Nisan’da yeni sezonuna merhaba derken Günebakan, ve assolistimiz Dolunay aynı hafta sonuna denk gelmişken, bir “Dolunay Şifa Gecesi” yapmamak olmazdı.

Dolunay Şifası, hazır duygularımızı daha net hissediyorken, artık ihtiyacımız olmayan hisleri dışarı atmak ve onlardan özgürleşmek için kullanılan en güçlü şifa çalışmalarındandır. Nasıl ki belediye, çöplerinizi toplamak için belli gün ve saatlerde sokağınıza geliyorsa, bir zamanlar faydalandığınız ama artık çöp olan duygularınızı da evrensel temizlik belediyesi, Dolunay aracıyla gelip toplamak için görev başındadır.

Tabi ki seçim yine sizin, evinizin, bedeninizin içinde bu çöp hisleri hala tutabilirsiniz, ya da atabildiğiniz kadarını kapının önüne getirir bırakırsınız. Bu kapı önü bazen bir kahkaha, bazen bir itiraf, bazense göz pınarlarında tatlı bir ıslaklık olabilir.

Gündüzü de Gecesi de ayrı güzel geçecek Otelimizin açılış takviminde bir süprizimiz daha var. Dolunay Şifa Çalışmasını da yürütecek olan Eğitmenimiz Oğulcan Aksoy, isteyenlere 2 günlük bir seminer kapsamında Reiki’yi yani Evrensel Yaşam Enerjisi’ni kullanmayı öğretecek. Anadolu toprağında el almak ve şifacılık olarak bilinen bu kadim öğretinin başlangıç eğitimiyle ilgili bize ulaşabilirsiniz.

Kendimizi, 23 Nisan’ın çocuk neşesini onurlandıran şen ortamında Reiki’nin ve Dolunay’ın şifasına bırakmaya hazırız. Siz de kendinize bir nefes arası vermeye hazır mısınız ?

Leave Your Reply